Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie

W dniach 21-22 września odbył się pieszy rajd po Roztoczu, w którym wzięli udział uczniowie pierwszej klasy. Trasa przebiegała po malowniczych terenach i łączyła ze sobą elementy rekreacyjno - patriotyczne. Podczas wędrówki uczestnicy odwiedzali miejsca poświecone żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej, m.in. pomnik w Róży, upamiętniający bitwę pod Zaborecznem i Różą, która miała miejsce w lutym 1943 r. Dzięki inwencji przewodników, którymi byli sami uczniowie, uczestnicy mogli przebyć trasę dłuższą od planowanej. Z zakładanych szesnastu kilometrów, pokonali niemal trzydzieści. Pełni uśmiechu i lekko przemoczeni przybyli do Suśca ok. godz. 16.00. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku rozpoczęła się gra w paintball, a wieczorem kolacja i wspólne śpiewanie przy ognisku. Następny dzień rozpoczął się rozruchem porannym pod okiem st. chor. szt. Roberta Tamy. Po śniadaniu pełni obaw o dobrą pogodę udaliśmy się na spływ kajakowy po Tanwi. Wytrzymało!!! Po powrocie odbyły się kolejne zajęcia paintballowe. Susiec żegnał nas deszczem, jednak na pewno to nie ostatnia nasza wizyta w tym urokliwym miejscu.